Tanulótájékoztatók

Írásos tájékoztató és vállalati feltételek

“B” kategória

 

1. A képző szerv megnevezései, adatai

Megnevezés: Jövő Autósiskola Szolgáltató Kft.

Rövidített név: Jövő Autósiskola Kft.

Fantázianév: Future Drive

Cím: 1114 Budapest, Fadrusz utca 26/A

E-mail cím: info@jovoautosiskola.hu

Telefonszám: +36706808010

Honlap: http://www.jovo-autosiskola.hu/ www.jovo-autosiskola.hu, www.facebook.com/jovo.autosiskola

2. A cég formája: Korlátolt Felelősségű Társaság

3. A cégbíróság bejegyzés száma: Cg.:01-09-952780

4. Iskolavezető adatai

Iskolavezető: Papp Endre

E-mail címe: info@jovoautosiskola.hu

Telefonszáma: +36703637951

 

5. Ügyfélfogadás 

Címe: 1122 Budapest, Városmajor utca 6. fszt. 2.

Telefonszáma: +36706808010

Ügyfélfogadás ideje:

Hétfő: 13:00 - 18:00

Kedd: 8:00 - 12:00

Szerda: 13:00 -18:00

Csütörtök: 8:00 - 12:00

Péntek: 13:00 - 16:00

 

6. Telephely

Telephely: 1122 Budapest, Városmajor utca 6. fszt. 2.

Telefonszám: +36706808010

 

7. Tanfolyamra vagy szaktanfolyamra való felvétel módja

A tanuló személyesen, e-mailben vagy az online jelentkezési lap kitöltésével jelentkezik (amennyiben rendelkezik ügyfélkapuval, úgy azon keresztül), majd a tájékoztató átolvasása és elfogadása után a jelentkezési adatlapon szereplő adatokat ellenőrzi és aláírásával hitelesíti (amennyiben nem ügyfélkapun keresztül jelentkezett), a tanfolyamra való jelentkezés feltételeinek meglétét igazolja, a szerződést aláírja és a tandíj első részletét befizeti.

 

8. Az előírt egészségi és PÁV alkalmassági vizsgálatokról

A „B” kategóriás jogosítvány megszerzésének feltétele az 1. alkalmassági csoportba vagy 2. alkalmassági csoportba sorolt járművezető jelölt számára az illetékes orvos által kiadott, egészségi alkalmasságot igazoló okirat (az előírt vizsgálatokat a hatályos 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet 1.§-a tartalmazza). Az NKH folytatja le a rendkívüli pályaalkalmasság-vizsgálati eljárást (PÁV), vezetési próba segítségével - a gépjármű-vezetési gyakorlatból ötödik sikertelen vizsgát követő vizsga letételéhez (az előírt vizsgálatokat a hatályos 41/2004. (IV. 7.) GKM rendelet 3. § (2) bekezdése tartalmazza).

 

9. Tanfolyamra történő felvétel és a vizsgára bocsátás feltételei, a vizsgára bocsátás feltételek hiányának jogkövetkezményei, az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésére vonatkozó rendelkezések 

A tanfolyamra történő felvétel feltételei:

  • a B kategóriás vezetői engedély kiadásához szükséges életkornál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb, azaz a 16 és fél évet betöltötte,

  • nyilatkozik arról, hogy megfelel a jelen tájékoztató előző bekezdésében rögzített egészségügyi és pályaalkalmassági feltételeknek,

  • nyilatkozik arról, hogy rendelkezik alapfokú iskolai végzettséggel

  • nyilatkozik arról, hogy járművezetésre közlekedésbiztonsági szempontból nem alkalmatlan 

 

A vizsgára bocsátás feltételei:

Elméleti vizsgára az bocsátható, aki elvégezte az elméleti tanfolyamot és rendelkezik annak minden feltételével (pl. orvosi alkalmassági megléte).

Gyakorlati vizsgára a sikeres elméleti vizsga, valamint 21 gyakorlati óra után jelenthető a tanuló.

 

Jogszabály szerinti határidők:

A tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül kell legalább egy elméleti vizsgaeseménynek történnie, valamint 1 éven belül kell sikeres elméleti vizsgát tenni.

A sikeres elméleti vizsgától számított 2 éven belül kell sikeres forgalmi vizsgát tenni.

 

Közlekedésbiztonsági szempontból járművezetésre alkalmatlannak kell tekinteni azt a személyt,

  • akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság a járművezetéstől jogerősen eltiltott, 

  • akinek kényszergyógyítását vagy kényszergyógykezelését a bíróság elrendelte, annak időtartamára,

  • akinek a vezetési jogosultsága szünetelését a hatóság jogerős és végrehajtható határozatával elrendelte, annak időtartama alatt,

  • akit a bíróság cselekvőképességet kizáró vagy korlátozó gondnokság alá helyezett,

  • akinek a vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről szóló törvény alapján a közlekedési igazgatási hatóság ideiglenesen visszavonta, a határozat jogerőre emelkedésétől kezdődően a visszavonást követően elkezdett utánképzés elvégzését tanúsító igazolás közlekedési igazgatási hatóságnál történő bemutatásáig, de legalább a vezetői engedély leadása napjától számított hat hónapig,

  • akinek az egészségi alkalmatlanságát a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló miniszteri rendelet alapján megállapították, az egészségi alkalmasságát.

 

A vizsgára bocsátás feltételek hiányának jogkövetkezményeiről

A vizsgázó jogosult a vizsgáról való távolmaradását, a vizsga lemondását a képző szerv közreműködésével a Vizsgaközpont informatikai rendszerén keresztül elektronikusan bejelenteni. Amennyiben a képző szerv a Vizsgaközpont informatikai rendszerén keresztül legkésőbb a vizsgát megelőző 8. napon elektronikusan bejelenti a vizsgázó távolmaradását, a lemondott vizsga díját nem kell megfizetni. 

A tájékoztató megkezdését követően érkező vizsgázókat már nem szabad fogadni, ezen vizsgázók vizsgaeseményüket már nem kezdhetik meg.

Amennyiben a vizsgázó önhibáján kívül mulasztja el a számára előzetesen kiírt vizsgát, a képző szerv közreműködésével a Vizsgaközpont informatikai rendszerén keresztül elektronikus úton igazolási kérelmet terjeszthet elő a Vizsgaközpont felé. A távolmaradásra vonatkozó kimentés kizárólag önhibán kívüli, objektív tényen alapulhat, amelyet hitelt érdemlő módon szükséges igazolni (különösen, de nem kizárólagosan orvosi, kórházi igazolás, hivatalos szerv igazolása vagy hatóság, közlekedési, személyszállító közszolgáltató által kibocsátott igazolás). 

A kérelemben elő kell adni mindazon körülményeket, amelyek az önhiba hiányát valószínűsítik, továbbá a kérelemmel azonos dokumentumban csatolni kell a kérelem alátámasztásául szolgáló bizonyítékokat. Az előbbiek hiányában a kérelem hiányosnak minősül, az utóbb nem pótolható, így a vizsgázót pótvizsgadíj megfizetése alól mentesíteni nem lehet. 

Az igazolási kérelmet az elmulasztott vizsga napjától vagy – amennyiben a kérelem benyújtása akadályba ütközik – az akadály megszűnésétől számított 8 naptári napon belül lehet előterjeszteni. A határidő jogvesztő. A határidő elmulasztása miatt méltányossági kérelemnek nincs helye. 

Az elmulasztott vizsga díja nem igényelhető vissza. 

Az igazolási kérelem és annak melléklete abban az esetben alkalmas a kérelem pozitív elbírálására, amennyiben az határidőn belül feladásra került, valamint alkalmas az önhiba hiányának hitelt érdemlő alátámasztására. 

A kérelem jóváhagyása esetén sem lehet a képesítés megszerzésére rendelkezésre álló időtartamot túllépni, továbbá a jogszabályban meghatározott tanfolyam érvényességi idő sem hosszabbodik meg. 
 

Az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésére vonatkozó rendelkezések

  • A közúti járművezetők elsősegélynyújtási ismeretei megszerzésének igazolásáról a 31/1992. (XII. 19.) NM rendelet ad tájékoztatást. Eszerint az elsősegélynyújtási ismereteket a Magyar Vöröskereszt végzi, a vizsgát is ők szervezik. 

  • Mentesség illeti az előbb említett „Vöröskeresztes igazolás” bemutatása alól azokat, akik az orvostudományi egyetemeken végzett orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, az állatorvostudományi egyetemeken végzett állatorvosok, továbbá a védőnői, dietetikusi, mentőtiszti, gyógytornász, egészségügyi szakoktatói, diplomás ápolói és közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, valamint az egészségügyi szakközépiskolát és szakiskolát végzettek, és ezt igazolják, valamint aki 

  • 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” kategóriára vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt szerzett;

  • 1984. január 1-je után:

    • bármely járműkategóriára vezetői engedélyt,

    • „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt,

    • „Mezőgazdasági vontató”, „Segédmotoros kerékpár”, „Lassú jármű” kategóriában közúti járművezetői jogosultságot szerzett.

  • az egyes kategóriák és egyes tantárgyak hallgatása és vizsgája alól adható felmentések listáját a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 3. számú mellékletének 4.1.1., 4.1.2. és 4.1.3. pontjai tartalmazzák

 

10. A személyazonosság és az alapfokú iskolai végzettség igazolásának módja

Az alapfokú iskolai végzettség meglétét az első vizsga előtt igazolni kell, de legkésőbb a következő vizsga foglalása előtt, különben nem foglalható a tanulónak újabb vizsgaidőpont. Az alapfokú iskola végzettséget az alábbi módokon lehet igazolni:

  • a személyazonosító okmányokba Magyarországon bejegyzett, saját jogon szerzett doktori címmel,

  • az iskolai végzettség igazolására szóló okmány eredeti-, vagy közjegyző, vagy a kiállító által hitelesített példányával, külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén az eredeti okmánnyal és annak hiteles fordításával, (a hiteles fordítás nem kötelező, ha az oklevél vagy bizonyítvány adott tartalmában és formájában szerepel a közlekedési hatóság által létrehozott „Bizonyítvány és oklevél mintatár”-ban), valamint

  • a külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén olyan - hatáskörrel rendelkező - magyar hatóság által hozott elismerő határozattal, honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, hatósági igazolással, tájékoztatással vagy három hónapnál nem régebbi Magyarországon felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony igazolással, amely kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél legalább alapfokú végzettséget igazol vagy annak meglétét előfeltételezi.

 

11.  A vezetői engedély kiadásának feltételei

A vezetői engedély kiadásának a feltételeinek az a vizsgázó tett eleget, aki az előírt vizsgatárgyakból megfelelt, vagy azok teljesítése alól jogszabály alapján felmentést kapott. Az adott kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez előírt összes vizsgakövetelmény teljesítéséről az utolsó vizsgát követően a közlekedési hatóság elektronikus vizsgaigazolást állít ki.  

A vezetői engedély kiadásának feltétele, hogy a vizsgázó eleget tegyen a meghatározott vizsgakövetelményeknek és – a „K” kategóriát, valamint a külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosítását kivéve – az elsősegély-nyújtási ismereteinek megszerzéséről szóló igazolást bemutassa. A külföldi hatóság által kiadott vezetésre jogosító okmány vizsgához kötött honosítása esetén ezt nem kell megkövetelni. 

 

12. Tanfolyamadatok

A minimálisan kötelező óraszám kategóriánként - elméleti és gyakorlati oktatás együtt, tantermi tanfolyam esetén:

 

B

Minimálisan kötelezően óraszám

57

 

Elméleti tanfolyam

Tantermi oktatás:

A tanórák 45 perces órákkal vannak számolva.

Ezek eloszlása a következő:

 

B

Minimális elméleti óraszám

28

Ebből kötelező minimális óraszámok:

 

Közlekedési alapismeretek

14

Járművezetés elmélete

6

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

2

Elméleti e-learning:

Minimális óraszám nincs, az erre fordított idő a tanuló egyéni haladási ütemétől függ. A maximális időkeretet a következő:

  • A tananyagban eltölthető és képzésre fordítható idő: 75 óra/180 nap

  • Pótképzésre fordítható idő: 10 óra/30 nap

 

Gyakorlati oktatás

A gyakorlati képzés órái 50 percesek.

A kötelezően megtett óraszám: 29 óra + vizsgaóra. Ezek elosztása az alábbi táblázatban találhatóak meg.

 

 

B

Összesen

29

Ebből kötelező minimális óraszámok:

 

Alapoktatás

9

Városi forgalomban

14

Országúti forgalomban

4

Éjszakai vezetés

2

A kötelezően teljesítendő menettávolság: 

  • B kategória: 580 km

 

13. Választható járműtípusok:

Kézi váltós járművek B kategória

Automata váltós járművek - B kategória

Honda Jazz

Toyota Prius

Suzuki Swift

Kia E-Niro

Renault Megan

 

Pugeout 206

 

 

14. A hiányzás pótlásának módja 

E-learning képzés esetén a meghatározott oktatási idő akkor tekinthető teljesítettnek, ha az e-learning képzést a tanuló elvégezte és erről a képző szerv igazolást állított ki. Amennyiben a meghatározott időkereten belül nem sikerül a tanulónak az e-learning képzést elvégeznie, úgy pótképzés igénybevételére van lehetőség a fentiekben leírtak szerint.

A tantermi oktatásról való hiányzás esetén a tanuló számára – azon témakörökből, melyeken a tanuló nem vett részt – pótfoglalkozást kell tartani. A pótfoglalkozást a tanrendbe be kell illeszteni, és a tanrend módosítására vonatkozóak szerint be kell jelenteni.

Amennyiben a tanuló a gyakorlati órán nem jelenik meg, illetve azt 48 órán belül mondja le, úgy a képző szerv jogosult vele szemben a gyakorlati tandíj teljes összegét – előzetes írásbeli megállapodás hiányában 2 gyakorlati óra díját – érvényesíteni.

 

15. A tandíj összege, befizetés módja, az ellenszolgáltatás tartalma, egyéb díjak és ezek befizetésének módja

 

Tandíj összege:

  • Elméleti tandíj: 

    • magyar nyelvű tantermi tanfolyam: 59.000 Ft

    • magyar nyelvű e-learning tanfolyam: 39.000 Ft

    • angol nyelvű e-learning tanfolyam: 69.000 Ft

  • Gyakorlati tandíj magyar nyelven: 12.000 Ft-tól / óra (50 perc)

    • tantermi tanfolyam esetén hétköznap munkaidőben (8-17): 12.000 Ft

    • tantermi tanfolyam esetén hétköznap munkaidőn kívül és hétvégén: 13.000 Ft

    • e-learning tanfolyam esetén, átjelentkező tanulóknak és a jogosítvány utáni gyakorló órák ára hétköznap munkaidőben (8-17): 13.000 Ft

    • e-learning tanfolyam esetén, átjelentkező tanulóknak és a jogosítvány utáni gyakorló órák ára hétköznap munkaidőn kívül és hétvégén: 14.000 Ft

  • Gyakorlati tandíj angol nyelven: 13.000 Ft-tól / óra (50 perc)

    • nálunk végzett e-learning tanfolyam esetén hétköznap munkaidőben (8-17): 13.000 Ft

    • nálunk végzett e-learning tanfolyam esetén hétköznap munkaidőn kívül és hétvégén: 14.000 Ft

    • átjelentkező tanulóknak és a jogosítvány utáni gyakorló órák ára hétköznap munkaidőben (8-17): 14.000 Ft

    • átjelentkező tanulóknak és a jogosítvány utáni gyakorló órák ára hétköznap munkaidőn kívül és hétvégén: 15.000 Ft

 

A tandíj befizetésének módja:

A tanulókkal kötött tanulmányi szerződésben megállapított tandíj befizetése az alábbiak szerint történhet:

  • a képző szerv pénztárába készpénzzel (a befizetés összege a képzési szerződésben meghatározott módon egy összegben, vagy részletfizetéssel is történhet), 

  • a képző szerv irodájában bankkártyával,

  • a képző szerv bankszámlájára történő átutalással,

Számlatulajdonos: Jövő Autósiskola Kft.

Számlaszám: 10101535-51190000-01005004

Számlavezető bank: MBH Bank

 

A tandíjért nyújtott szolgáltatások tételes tartalma:

  • a tanuló tájékoztatása a képző szerv által végzett képzés és a vizsgára bocsátás feltételeiről,

  • a tanulók számára a képzésnek megfelelő tansegédlet biztosítása,

  • a vizsgára jelentkezés feltételeként előírt képzési rész teljesítésének igazolása,

  • biztosítani a tanulók számára mindazon ismeretek, jártasságok és készségek elsajátítását, viselkedésformák kialakítását, amelyek a járművezetés során lehetővé teszik

    • a közlekedés zavartalanságának elősegítése érdekében a jogszabályok megtartásának elsajátítását,

    • a közúti közlekedésben rejlő veszélyek felismerését és helyes megítélését,

    • a jármű feletti uralom birtokában a folyamatos és biztonságos közúti közlekedést, és az esetlegesen kialakuló veszélyhelyzetre a megfelelő módon való reagálást,

    • a közlekedési partnerek - különösen a fokozottan veszélyeztetettek - biztonságának szem előtt tartását,

    • a jármű külön jogszabályban előírt ellenőrzését, a közlekedésbiztonságot veszélyeztető műszaki hiba felismerését és a továbbhaladás lehetőségéről való helyes döntést.

 

A B kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges egyéb díjak 

Vizsgadíjak:

  • az elméleti írásbeli és szóbeli vizsga vizsgatárgyanként:          10.200,- Ft

  • számítógépes elméleti vizsga vizsgatárgyanként:                 4.600,- Ft

  • forgalmi vizsgadíj:                             11.000,- Ft 

  • elsősegély-nyújtási ismeretek vizsgadíj:                 18.000,- Ft 

    • (amennyiben a tanuló igényli, a képző szerv tanfolyamot tart elsősegély-nyújtási ismeretekből, ennek külön díja: 15.000,- Ft)

Egyéb költségek:

  • Orvosi alkalmassági vizsgálat díja:

    • ha 50.életévét még nem töltötte be:         7200 Ft

    • ha 50 és 60 év közötti:            4800 Ft

    • ha 60 és 70 év közötti:             2500 Ft

    • 70 év fölött:                    1700 Ft

  • Vezetői engedély kiállításának illetéke:

    • Első vezetői engedély kiállítása ingyenes.

    • A vezetői engedély kiadására irányuló eljárás illetéke 4.000,- forint. 

    • Az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött kérelmező esetében, valamint ha az egészségügyi hatóság előírása alapján a vezetői engedély érvényessége 1 év vagy annál rövidebb, a vezetői engedély kiadásának illetéke 1.500,- forint.

Megfizetés módja:

  • az első elméleti vizsgadíjat a tanuló a képzőszerv által megbízott személynek fizeti meg (nyugta ellenében) vagy a képzőszerv bankszámlaszámára történő utalással rendezi; 

  • a következő és a többi elméleti vizsgadíjat minden tanuló saját maga fizeti ki az Vizsgaközpont pénztárában bankkártyával, majd az ott kapott számlával kérhet újabb időpontot,

  • a gyakorlati vizsgadíjakat minden tanuló a képzőszervnek fizeti meg nyugta ellenében.

 

Átutalással vagy banki készpénzes befizetéssel kell rendezni az alábbi díjakat:

  • az ideiglenes vezetői engedély kiállításáért                     2.300 Ft

  • a nemzetközi vezetői engedély kiállításáért                     2.300 Ft

  • a külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosításáért         6.200 Ft

  • az esetleges PÁV (I. fokú pályaalkalmasság-vizsgálat) eljárási díja:     8.310 Ft

  • tansegédlet elvesztése, megrongálódása, stb. esetén a befizetett óvadék:     2.500 Ft

 

16. Az egyes tantárgyak hallgatása és vizsgája alóli mentesítés feltételei

Az iskolavezető a képzés megkezdése előtt mentesíti az egyes tantárgyak foglalkozásain való részvétel alól azt a tanulót, aki a tantárgynak megfelelő szakirányú képesítéssel rendelkezik.

Az elméleti tanfolyam tantárgyainak hallgatása alól (a tanuló kérésére) mentességet kapnak a siketek és a mozgáskorlátozottak.

A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre.

 

Tantárgy vizsgája alóli mentesítés feltételei:

„B” kategória esetén a vizsgakötelezettség teljesítése alól felmentés nem adható.

 

17. A tanuló áthelyezés és a teljesített oktatásról szóló igazolás kiadásának módját, a tanuló áthelyezés következményei:

A tanuló bármikor kérheti más iskolához történő áthelyezését, ekkor képzési igazolás kerül kiállításra. A képzési igazolás kitöltésének és használatának célja az, hogy a tanuló által elvégzett képzésről hiteles tájékoztatás nyújtson, ha a tanuló képzését másik képző szervnél kívánja folytatni. Az igazolást a Kökény rendszerből kell letölteni, majd azt továbbítani a tanuló felé. Ezután a tanuló továbbítja a befogadó szerv felé, aki ezután átveszi a tanulót képző szervébe. Az igazolás tanuló áthelyezéshez nyomtatványt a tanuló kérésére 3 munkanapon belül ki kell állítani, a kiállítás megtagadásával a tanuló másik képző szervhez történő áthelyezését megakadályozni nem lehet.

 

18. Oktatási helyszínek címei 

Elméleti oktatás: 

  • Tantermi tanfolyam: 1112 Budapest, Városmajor utca 6. fszt. 2.

  • E-learning oktatás az interneten keresztül történik, nincs fizikai helyszínhez kötve.

Gyakorlati oktatás:

  • Budaörsi úti Virágpiac (1092/6 hrsz.) alatti vizsga

  • Mozaik utca (1033 Budapest, Mozaik utca 5.)

  • Vas Gereben utca (1195 Budapest, Vas Gereben utca 2-4.)

  • Kozma utca (1109 Budapest, Kozma utca 3.)

  • Budapest és környéke 

  • valamint Magyarország egész területe

 

19. A pótórák igénylésének módja, díjai 

A tanulók esetében a képzés elvégzését a közlekedési hatóság és a vizsgaközpont akkor tekinti teljesítettnek, ha a vizsgaközpont részére megküldött tanrend és jelenléti ívek alapján a tanuló a képzés szerinti tantárgy tanteremben történő elméleti oktatási foglalkozásainak összesített, pótfoglalkozások nélküli óraszámával legalább megegyező óraszámú foglalkozáson jelenléti ívvel igazoltan jelen volt. A képző szerv az előírtnál magasabb óraszámú tanfolyamokat is tarthat. Amennyiben a tanuló ennél többet hiányzik, a képző szerv pótfoglalkozást tart a számára. Ennek díja 10.000 Ft.

Az elméleti e-learning pótfoglalkozás igénylését a tanulónak írásban kell bejelentenie a képző szerv felé. Amennyiben a meghatározott időkereten belül nem sikerül a tanulónak az e-learning képzést elvégeznie, úgy pótképzés igénybevételére van lehetőség, amelynek díja 10.000,- Ft (a pótképzés időkerete 15 nap/10 óra).

Az a gyakorlati vizsgára bejelentett tanuló, aki a gyakorlati vizsgához kötelező gyakorlati órákat a tervezett vizsgaidőpontig a képzőszervnek fel nem róható okból nem teljesíti (pl. nem jelenik meg a szakoktatóval megbeszélt gyakorlati órán) tudomásul veszi, hogy gyakorlati vizsgára nem bocsátható, a gyakorlati vizsga díját nem kapja vissza.

 

20. Az engedélyező hatóság és a felügyeletet ellátó szervezetek megnevezései és elérhetőségeik 

Az engedélyező hatóság megnevezése, címe és telefonszáma

Építési és Közlekedési Minisztérium

Cím: 1054 Budapest, Alkotmány utca 5. 

Postacím: 1358 Budapest, Pf. 14

Telefonszám: +36 (1) 795 3300

E-mail cím: info@ekm.gov.hu

 

Felügyeletet ellátó szervezet:

KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont

Cím: 1033 Budapest, Polgár utca 8-10. 

Telefonszám: +36 1 510 0101

E-mail: info@kavk.hu

Honlap: https://vizsgakozpont.hu/

 

21. A vizsgázó jogai és kötelezettségei 

A vizsgázó jogai:

  • a vizsga helyéről és időpontjáról a vizsgázókat a képző szerv értesíti,

  • a vizsgabiztos 10 percet meghaladó késése esetén kérheti a vizsga új időpontban történő megtartását (ebben az esetben a vizsgázó vizsgadíj befizetése nélkül tehet újabb vizsgát),

  • számára a szakoktató jól érthetően, pontosan határozza meg a forgalmi útvonalat, az elvégzendő manővert, az egyenes útiránytól való eltérést kellő időben, szükség esetén kiegészítő vagy megerősítő tájékoztatással adja meg,

  • a vizsgabiztos a tervezett vizsgaútvonaltól való eltérési szándékát csak a vizsgázó zavarása nélkül közölheti a szakoktatóval,

  • rövid ismertetést kap a vizsga menetéről a vizsgabiztostól,

  • a vizsga eredményének megismerése,

  • rövid értékelést kap a teljesítményéről a vizsgabiztostól (az értékelés tárgyilagos, érthető, lényeget tartalmazó ténymegállapítás, amely elősegíti a vizsgázó közlekedésbe való önálló beilleszkedését, illetve sikertelen vizsga esetén a további felkészülését), 

  • a vizsgabiztos ismerteti a vizsgázóval az alábbiakat

  • a vizsga menetét,

  • számítógépes vizsgán a vizsgaprogram kezelését,

  • a használható és tiltott eszközöket,

  • a feladatok megoldásához szükséges információkat,

  • az egyes kérdések felépítését, a feleletválasztás módját,

  • az egyes feladatsorok megfelelési szintjét és a megoldásra fordítható időt,

  • írásbeli vizsgán a hibásnak minősülő jelöléseket,

  • a vizsga alatti kérdezés lehetőségeit,

  • a vizsgaelőírások megszegésének következményeit,

  • a vizsga kezdési és befejezési időpontját,

  • számítógépes vizsgán a vizsga utáni teendőket.

  • a rendelkezésre álló időt figyelembe véve a vizsgabiztos választ ad a vizsgázó által feltett, vizsga értékelésével kapcsolatos kérdésekre,

  • a vizsgázókat a vizsgabiztos - amennyiben ez a vizsga előtt nem történt meg - tájékoztatja a további tennivalóikról, a sikertelen eredménnyel vizsgázottakat a pótvizsgára jelentkezés módjáról, a regionális igazgatóság ügyfélfogadási idejéről, a pótvizsga várható időpontjáról és helyéről, a pótvizsgára befizetendő összegről és a befizetés módjáról,

  • a magyar nyelvet nem beszélő személy vizsgára jelentkezésekor nyilatkoztatni kell a jelentkezőt arról, hogy milyen nyelven kíván vizsgázni, és ezt a jelentkezési lapon is fel kell tüntetni, az említett vizsgázó magyar nyelv helyett anyanyelvén vagy más, állampolgársága szerinti hivatalos nyelven vizsgázhat (a magyar nyelvet nem beszélő vizsgázók szóbeli vizsgája a szakfordításról és tolmácsolásról szóló jogszabályban meghatározott tolmács közreműködésével történik).

  • bármely vizsgán a vizsgával kapcsolatos rendkívüli eseményről és a tett intézkedésről a vizsgabiztos jegyzőkönyvet készít, és az esemény súlyától függően a vizsgázó vizsgáját vagy az egész vizsgát felfüggeszti (rendkívüli esemény: minden olyan zavaró körülmény, amely a vizsgáztatás megszokott menetét megzavarja, előírásszerű lefolytatását gátolja, vagy a vizsgázó teljesítményének objektív megítélését akadályozza).

 

A vizsgázói kötelezettségei:

  • a vizsgázónak a vizsga helyszínén a számára kiírt időpontban pontosan meg kell jelennie (az elméleti vizsgák esetén a vizsgabiztos tájékoztatásának megkezdése után érkező vizsgázó a vizsgán nem vehet részt) – a vizsgára kiírt időpontban meg nem jelenő, vagy az engedélyezettnél többet késő vizsgázó újabb vizsgadíj befizetése nélkül csak az esetben tehet újabb vizsgát, ha távolmaradását legkésőbb a vizsgát megelőző 5. napon a közlekedési hatóságnak személyesen vagy írásban bejelenti,

  • a vizsgázó a vizsgabiztosra a vizsgakiírástól számított legfeljebb 10 percet köteles várni,

  • személyazonosságát a személyazonosító igazolvány (személyi igazolvány) felmutatásával igazolni (személyazonosító igazolvány hiányában a vizsgabiztosnak el kell fogadni a diákigazolványt (14. életév betöltéséig), útlevelet, vagy a kártya formátumú vezetői engedélyt. Szembenéző fényképet (arcképet) nem tartalmazó, vagy lejárt érvényességű igazolvány a személyazonosság igazolására nem használható.) A vezetői engedéllyel rendelkező vizsgázónak a vezetői engedélyét (és a vezetői engedélybe be nem jegyzett kategória megszerzését tanúsító vizsgaigazolást) a vizsgán minden esetben be kell mutatnia, ennek hiányában a vizsga nem tartható meg,

  • a vizsgán kötelező az adott jármű vezetéséhez általában megfelelő, a hőmérséklettel összhangban álló, a mozgást és a pedálok kezelését nem akadályozó viselet (a mozgáskorlátozott személy öltözékét a jármű kialakításától, műszaki és orvosi előírásoktól függően kell figyelembe venni), 

  • vizsgára alkalmas állapotban, pihenten jelenik meg a vizsgán, a vezetés képességére hátrányosan ható szerek, gyógyszerek, alkohol, kábító, és ajzószerek befolyása alatt nem áll, és ezt az alábbi nyilatkozatban aláírásával igazolja,

  • a minősítő lapok közül egyet húzni, 

  • a vezetési karton megfelelő sorában a vizsga kezdési időpontjára és km-óra állásra vonatkozó bejegyzés aláírása, 

  • a vizsgán való megjelenését, valamint az eredménytől függően a minősítő lap átvételét a vizsgajegyzőkönyvön az aláírásával igazolja.

 

22. Információ a közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott állami támogatásról

A Kormány 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelete szerint a sikeresen letett „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez szükséges közlekedési alapismeretek vizsga díjához, illetve a hozzá kapcsolódó közlekedési alapismeretek tanfolyam díjához támogatás igényelhető. 

A támogatást az a személy veheti igénybe, aki 2022.07.01. után letett sikeres közlekedési alapismeretek vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be. Emellett a támogatást igénybe veheti az a személy, aki a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga napján a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló törvény szerinti csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban vagy a családok támogatásáról szóló törvény szerinti gyermekgondozást segítő ellátásban részesült, feltéve hogy ezt a támogatást korábban még nem vette igénybe.

A támogatás mértéke a közlekedési alapismeretek tanfolyam díjának és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga igazgatási szolgáltatási díjának ténylegesen megfizetett összege, de legfeljebb 25.000 Ft.
 

23. A vezetői engedély kiállításával kapcsolatos, jogszabályban meghatározott fontosabb előírások

A vizsgaközpont elektronikus úton megküldi a közúti közlekedési nyilvántartó szerv részére a vizsgázó külön jogszabályban meghatározott, a vezetői engedély automatikus kiállítására irányuló nyilatkozatait. 

 

24. A képzőszerv által meghatározott további feltételek, tájékoztatás

A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül. Kezdő vezetői engedéllyel a "B" kategóriára érvényesített bejegyzéssel – a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével – pótkocsi nem vontatható. 

18 év alatti személy Magyar Köztársaság határain kívül nem vezethet.

 

E-learning: 

  • Az e-learning a legfejlettebb informatikai és oktatás-módszertani technológiák hatékony alkalmazása a távoktatási folyamatban. Az e-learning képzések elektronikus, digitális úton közvetítik a tartalmakat, amelyekhez interneten keresztül lehet hozzáférni. A képzés ideje alatt folyamatos, teljes körű és objektív visszacsatolást kap a tanuló a megszerzett tudásról. Az e-learning tananyag gyorsan le tudja követni az ismeretanyag változásait is.

  • Az e-learning oktatáshoz tananyagra és keretrendszerre van szükség. A tananyag általában multimédia-elemek, interaktív animációk, szituációs gyakorlatok alkalmazásával teszi könnyen befogadhatóvá és elsajátíthatóvá az ismeretanyagot. A keretrendszer (e-Titán) azonosítja a tanulót (belépés egyedi kóddal), tárolja a tananyagban történő előrehaladást és a teszt eredményeket. A keretrendszer számon tartja a tananyagrészek elvégzésének sorrendjét, az előrehaladás feltételeit (pl. egyik fejezetről csak sikeres teszt esetén lehet továbblépni a következő fejezetre) és a tanulásra fordítható időt is.

  • Mi szükséges hozzá? Az e-learninges tanuláshoz csak egy számítógép és egy internetes böngésző szükséges. A tananyagok és a keretrendszer az e-learning szolgáltató informatikai rendszerén vannak telepítve, amit a tanuló egy számítógép böngészőjén keresztül ér el, így nincs szükség sem speciális szoftverek telepítésére, sem mély informatikai ismeretekre a tanuláshoz.

 

Részletek a gyakorlati oktatásról:

  • A közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 2. § (1) bekezdésének 30. pontjában az alábbiakat rögzíti: „vezetési karton: a bizonylati albumban szereplő nyomtatvány vagy elektronikus eszköz, amely a tanuló vezetési gyakorlat tantárgyból történő oktatásának bizonylata”. 

  • Minden tanuló rendelkezik az azonosítására alkalmas plasztikkártyával. A gyakorlati képzés során a rendszer a beolvasás után minden alkalommal lekérdezi (szükség esetén megjeleníti) a központi adatbankból az aktuális résztvevőkre vonatkozó képzési adatokat. 

  • A kártya az iskola tulajdona, amit a tanuló a gyakorlati oktatás folyamán használ, majd a sikeres forgalmi vizsga után visszaadja az oktatónak, vagy személyesen beviszi az irodába ügyfélfogadási időben.

  • Példa egy oktatási alkalom adminisztrálására:

    • Az oktató és tanuló miután beszálltak az oktatóautóba a tanuló odaérinti a kártyáját az oktató telefonjához. Ekkor a rendszer a központi szervertől lekérdezi a tanuló és oktató képzésben aktuális adatait. Az oktatói applikációban az oktató elindítja a gyakorlati órát, 

    • Az oktatás befejezését az oktató kezdeményezheti. Ilyenkor az applikáción le kell állítani a vezetést. Ezután az kiírja a levezetett km-t és idő, és a gyakorlati óra valós díját, mely perc alapon történik. Emellett a bejárt útvonal is látható.

  • Késésnek minősül, amennyiben a tanuló a gyakorlati órán (vezetési eseményen) a megbeszélt, rögzített időpontban és helyen nem jelenik meg. Késés esetén az oktató jogosult az rendszer tanulókártya nélküli elindítására, és ezzel a tanóra megkezdésére.

  • Mulasztásnak minősül 

    • a 15 percet meghaladó késés,

    • a járművezetésre alkalmatlan állapotban való megjelenés (a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol),

    • nem tudja magát hivatalos, arcképes igazolvánnyal igazolni,

    • a rögzített gyakorlati órát a megkezdését megelőző 48 órán belül mondja le.

Mulasztás esetén a tanuló köteles mulasztási díjat fizetni, melynek összege megegyezik az elmaradt vezetési esemény rögzített óraszámának megfelelő gyakorlati tandíjjal 

 

Amit ígérünk:

  • Időgarancia: nálunk garantáltan oktatással telik minden perc, ha mégsem így lenne, kevesebbet kell fizetned: a rendszerrel biztosítjuk az oktatások perc alapú elszámolását, az oktatás (és így a fizetési kötelezettség) az óra elindításával kezdődik és leállításával végződik az applikáción keresztül. Vezetés közben (egy oktatási alkalom alatt) szünet is tartható, ekkor a rendszer nem számol fel oktatási időt (illetve távolságot).

  • Kilométer garancia: ha dugóban állsz, kevesebbet fizetsz: GPS-es távolságmérés gondoskodik róla, hogy a gyakorlati képzés során a jogszabályban meghatározott kilométereket tényleg teljesítsd.

  • Forgalmi vizsga garancia: ha úgy érzed, hogy már jól felkészültél és sikeresen teljesíted az autósiskola házi vizsgáját, garantáljuk, hogy sikerül a forgalmi vizsgád. A tanuló a jogszabályban meghatározott kötelező óraszám és menettávolság levezetését követően – egy gyakorlati óra keretében – házi vizsgát (próbavizsgát) tehet. Az erre vonatkozó igényét a tanuló az oktatójánál jelenti be, a próbavizsga igényelt időpontját megelőzően legalább két héttel. A próbavizsgán a képzőszerv egy kiemelt oktatója működik közre a tanuló teljesítményének értékelésében. A próbavizsga pontos időpontját és helyszínét a tanuló, az oktató és a kiemelt oktató egyeztetik. Az értékelési szempontok megegyeznek a forgalmi vizsga minősítő lapján található értékelési szempontrendszerrel, a próbavizsgáról szóló minősítő lapot a próbavizsgát követően a képzőszerv átadja a tanulónak. A próbavizsga időkerete megegyezik a forgalmi vizsga időkeretével. Amennyiben a tanuló sikeres próbavizsgát tesz, és ennek ellenére a próbavizsgát követő forgalmi vizsgája sikertelen lesz, úgy a sikertelen forgalmi vizsgát következő forgalmi vizsga díját a képzőszerv átvállalja. Sikertelen próbavizsga esetén újabb próbavizsgát csak a képzőszerv által javasolt (és a minősítő lapon rögzített) gyakorlati óraszám teljesítését követően tehet a tanuló.

 

Budapest, 2024. szeptember 20.

..………………………………

iskolavezető

 

 

Elérhetőség

Jövő Autósiskola Szolgáltató Kft.

Székhely: 1114 Budapest, Fadrusz utca 26/A

Adószám: 23097425-1-43

Bankszámlaszám: 10918001-00000122-86180000 (UniCredit Bank)

IBAN: HU62-10918001-00000122-86180000

SWIFT kód: BACXHUH

 

Ügyfélfogadás:

1122 Budapest, Városmajor utca 6. Fszt. 2. (2-es kapucsengő)

  • Hétfő: 13:00-18:00
  • Kedd: 08:00-12:00
  • Szerda: 13:00-18:00
  • Csütörtök: 08:00-12:00
  • Péntek: 13:00-16:00

Telefon: +36 70 680 8010

E-mail: info@jovoautosiskola.hu

Iskolavezető: Papp Endre, telefon: +36 70 363 7951

 

Felügyeleti szerv: Építési és Közlekedési Minisztérium

 

 

array(2) {
  ["system_errors"]=>
  array(3) {
    [0]=>
    string(199) "8192. mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead (/mnt/home/vitorlasjogsi/jovoautosiskola.hu/system/base/db/class.Db.php / 14)
" [1]=> string(23) "!!APP shut down fatal!!" [2]=> string(403) "App ended with: 32 from Unknown on 0: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/20131226/memcached.so' - /usr/lib/php/20131226/memcached.so: cannot open shared object file: No such file or directory
Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/20131226/memcached.so' - /usr/lib/php/20131226/memcached.so: cannot open shared object file: No such file or directory" } ["raw"]=> string(0) "" }